Med květový smíšený a svíčka ze včelího vosku

Vyprodáno

Dárkové balení obsahuje: med květový 62 g, dřevěnou naběračku na med a svíčku z pravého včelího vosku. Dřevěné dekorace se mohou lišit dle dostupnosti.

Rozměry dárkového balení: 15 x 10 x 3,5 cm
Země původu: Česká republika (CZ)

180,00 Kč

Medové balíčky mohou být tím správným tipem na dárek. U nás můžete zakoupit například vánoční dárek pro babičku a věnovat jí tak zdraví prospěšné látky. Vůně svíček z pravého vosku také potěší a příjemně okoření vánoční atmosféru.

Naše výrobky se také stávají vyhledávaným zbožím pro firemní dárky.

Jsme schopní, ale především ochotní vytvořit dárkové balení na míru přímo pro Vás, Vaše blízké, Vaší firmu, a to k jakékoli příležitosti.

MED NENÍ JEN POUHÝ DÁREK, MEDEM DARUJETE I ZDRAVÍ

Med je směs cukrů, vody, a jiných složek. Specifické složení medu závisí nejvíc na směsi květů navštívených včelami, které med produkovaly. Liší se podle lokality, období/sezony i jednotlivých včelstev. Hmotnost 1 litru medu je asi 1,4 kg. Med se proto prodává na hmotnost a je na objem, který se může lišit podle obsahu vody. Typické složení je asi takovéto: fruktóza 27-44 %, glukóza 22-41 %, Ostatní cukry (sacharóza, maltóza atd.) 1-14 %, voda cca 17 %, Ostatní látky (minerály, pyly, proteiny, vitamíny, aminokyseliny aj.) méně než 5 %.

Med má zvláštní chuť podle svého druhu a zpravidla voní po květinách. Má vhodné chemické vlastnosti pro pečení. Kapalný med se nekazí, pokud v něm není nepřiměřené množství vody. Díky vysoké koncentraci cukrů ničí bakterie při procesu zvaném osmóza (vysává z buněk vodu a tím ničí jejich membrány). V medu se neuchycují ani kvasinky ze vzduchu, protože obsah vody je příliš nízký. Přírodní neupravený med má obsah vody asi 14-18 %. Je-li obsah vody pod 18 %, nemůže se v medu množit prakticky žádný organismus.